Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Olympijská vlajka
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Bezproblémová olympiáda, čeští konzulové řešili minimum případů

 

Během Olympijských her v Londýně nedošlo k žádnému většímu incidentu, do něhož by byli zapojeni čeští návštěvníci. Čeští občané, kteří přicestovali do Velké Británie za sportem, se chovali spořádaně a své případné potíže byli schopni řešit samostatně. Vyplývá to ze shrnutí konzulárního úseku Velvyslanectví ČR v Londýně.

V době od 27. července do 12. srpna fungovala konzulární služba pro české občany nejen v budově velvyslanectví, ale i v Českém olympijském domě, kde byl každý den přítomen konzulární pracovník. Kromě pomoci poskytoval i běžné informace, např. o možnosti zasílání peněz z ČR, získání platných dokladů, matriční i ověřovací agendě, postupech britské policie, k možnostem řešení různých životních situací v Londýně apod.

Po dobu OH byla zřízena zvláštní telefonní linka pro české občany v nouzi, která byla v provozu společně s obvyklou linkou konzulární služby.

Sedm turistů bylo okradeno o doklady, popř. i o peníze, a to zejména v ubytovacích zařízeních nebo v dopravních prostředcích. Ve třech případech poskytovalo velvyslanectví radu a pomoc fanouškům, kteří byli podvedeni při rezervaci ubytování.

Český dům navštívilo během Olympijských her více než 70 tisíc návštěvníků, většinou českých občanů. Přítomnost konzulárního pracovníka přímo na místě oceňovali organizátoři i veřejnost.

.