Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Jiří Schneider, velvyslanec Turecka Cihad Erginay, ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, profesor Michal Mejstřík, místopředseda Senátu Přemysl Sobotka
Foto: Robert Janás (© MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Schneider zahájil konferenci East- West Bussines Forum

 

První náměstek ministra zahraničních věcí Jiří Schneider zahájil v úterý 18. září 2012 v Černínském paláci dvoudenní konferenci East-West Business Forum 2012. Ve svém projevu zdůraznil zájem o rozvoj spolupráce mezi ČR a členskými zeměmi Organizace islámské spolupráce /OIS/.

Pro ČR je rozvoj komplexních ekonomických vztahů se zeměmi OIS jednou z důležitých agend, kterou v oblasti ekonomické diplomacie intenzivně rozpracovává.

Vzájemný obchodní obrat se zeměmi OIS se zvýšil za posledních deset let o téměř 300 %, konkrétně z 51 miliard Kč v roce 2000 na 183 miliard Kč v roce 2011. Česká republika zde identifikuje potenciál dalšího růstu českého vývozu a umístění českých výrobků na trzích členských zemí OIS.

ČR má proto trvalý zájem, aby vystupovala ve všech zemích OIS jako spolehlivý a solidní partner, který má jasnou představu dalšího rozšiřování vzájemné ekonomické spolupráce. Značný potenciál z hlediska obchodních a investičních příležitostí pro ČR existuje především v energetickém sektoru, v oblasti infrastruktury, zdravotnictví, vodohospodářství, zemědělství a potravinářství.

Na akci, která byla organizována Mezinárodní obchodní komorou v ČR ve spolupráci s ambasádami zemí Organizace islámské spolupráce, se zaregistrovalo více než 200 účastníků z ČR a ze zahraničí. Záštitu jí udělil Petr Nečas, předseda vlády ČR, Karel Schwarzenberg, první místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR, Martin Kuba, ministr průmyslu a obchodu ČR a Přemysl Sobotka, první místopředseda Senátu Parlamentu ČR.

Více informací včetně programu naleznete na www.ewbf.cz nebo www.mzv.cz a www.icc-cr.cz.

.