Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Návrat operovaných barmských dětí do Rangúnu

 

Dne 25. září 2012 se do Rangúnu vrátily dvě barmské děti, které byly úspěšně operovány na Dětské kardiochirurgické klinice v pražském Motole.

Operované děti s jejich matkami doprovázely z Bangkoku do Rangúnu zástupkyně velvyslance České republiky v Thajsku Andrea Hyniová a manželka velvyslance R. Greplová. Návrat dětí do Rangúnu proběhl zcela bez problémů. Na letišti si děti převzal dětský kardiochirurg a ošetřující lékař dětských pacientů Khin Maung Oo, který společně s českým kardiochirurgem děti pro operace vybíral. Barmský kardiochirurg ocenil spolupráci s českými lékaři a vyjádřil naději, že program MEDEVAC bude nadále úspěšně pokračovat. Třetí dětský pacient, nejmladší holčička, je dosud v péči českých lékařů a v Praze bude absolvovat delší rekonvalescenci.

Návrat operovaných barmských dětí do Rangúnu

Kardiologickým operacím barmských dětských pacientů se dostalo publicity i v barmských médiích. Na letišti se uskutečnil rozhovor novinářů z Irrawaddy se zástupci Zastupitelského úřadu ČR v Bangkoku a matkami obou operovaných dětí, které program MEDEVAC vysoce ocenily. Článek o programu MEDEVAC a úspěšných kardiologických operacích barmských dětských pacientů bude zítra zveřejněn v barmských médiích.

.