Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tomáš Dub na tiskové konferenci v ZOO Praha
Foto: (©ZOO Praha)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

„Diplomatický dárek“ pro pražskou ZOO

 

AKTUALIZACE - Dne 6. října 2012 přistál na pražském letišti speciál vzdušných sil Srí Lanky s neobvyklým nákladem. Jeho pasažéry byly mladé slonice určené pro pražskou ZOO v Tróji.

Úspěšně se tak uzavřela dvouletá jednání mezi ZOO Praha a vedením Národních zoologických zahrad Srí Lanky, které iniciovala a doprovázela česká diplomacie - zejména díky zapojení velvyslanectví ČR v Dillí, do jehož působnosti Srí Lanka spadá.

Obě sloní samičky, osmiletá Janita a o rok mladší Tamara, které zamířily do Prahy, pocházejí ze sloní ZOO v Pinnawale na Srí Lance. Pražská ZOO na oplátku dodá srílanské straně dva varany komodské, dva koně Převalské a také dva mladé hrochy, kteří budou těšit návštěvníky ZOO v Kolombu.

Z pohledu MZV ČR tato zdařilá výměna obohatí nejenom sbírky zoologických zahrad a potěší jejich návštěvníky v obou zemích, ale dokládá prohlubující se spolupráci mezi Českou republiky a Srí Lankou.

Odložený tiskový briefing, kterého se za Ministerstvo zahraničních věcí ČR zúčastní náměstek ministra Tomáš Dub, proběhne 8.10.2012.

Tiskový brífing 8.10.2012 ve 14.00, ZOO Praha, U Trojeského zámku 120/3, Praha - Trója

 

.