Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Humanitární pomoc ČR pro Zimbabwe
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg schválil humanitární pomoc pro Kongo, Mali a Nigérii

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg schválil poskytnutí humanitární pomoci třem africkým zemím - Konžské demokratické republice (KDR), Mali a Nigérii.

Na východě KDR se vlivem obnoveného konfliktu ocitly statisíce lidí na útěku před násilím, včetně sexuálního. Česká republika proto podpoří částkou 2 mil. Kč projekt Světového potravinového programu zaměřený na poskytování okamžité potravinové pomoci až 1,2 mil. lidí.

Také v Mali vedl konflikt k útěku statisíců lidí ze severu země na jih i do okolních zemí (Burkina Faso, Mauretánie, Niger). ČR podpoří 2 mil. Kč z humanitárního rozpočtu projekt Světového potravinového programu, jehož prostřednictvím je potravinové zabezpečení a výživa poskytována 550 000 uprchlíkům, se zaměřením na podvyživené děti a další zranitelné skupiny.

Nigérii poskytne ČR humanitární pomoc ve výši 2,5 mil. Kč v souvislosti s ničivými záplavami, které postihly 7,5 milionu obyvatel. Pomoc zaměřená na nouzová přístřeší a základní prostředky obživy bude poskytnuta na humanitární výzvu Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce, která v Nigérii úzce spolupracuje s Nigerijským Červeným křížem.

.