Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tomáš Dub a ředitel UNDP Olivier Adam
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Tomáš Dub zahájil seminář zaměřený na předávání transformačních zkušeností

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub zahájil 26. listopadu 2012 dvoudenní seminář na téma „Sharing knowledge and transition experience: the view of new European donors“, který pod záštitou MZV ČR organizuje UNDP (United Nations Development Programme) ve spolupráci s Institutem Světové banky a Evropskou komisí.

Semináře se účastní představitelé nových dárcovských zemí rozvojové pomoci - zástupci ministerstev zahraničních věcí a rozvojových agentur států, které vstoupily do EU po roce 2004, kandidátských států, partnerských zemí, a také představitelé akademické sféry a občanské společnosti. Cílem je výměna zkušeností a identifikování potenciálu a potřeb těchto zemí, které disponují bohatými zkušenostmi z procesu vlastní transformace. Předmětem diskuse jsou tři hlavní témata: jaké transformační zkušenosti lze sdílet, mechanismy spolupráce s partnerskými zeměmi a role mezinárodních partnerů při facilitaci tohoto procesu.

U příležitosti konání semináře se náměstek Tomáš Dub oficiálně setkal s novým ředitelem regionálního centra UNDP pro východní Evropu a SNS se sídlem v Bratislavě, panem Olivierem Adamem, a pohovořil s ním o perspektivách budoucí spolupráce. Olivier Adam, který nastoupil do funkce 1. listopadu, ocenil dosavadní dlouhodobou spolupráci ČR s UNDP a fungování českého svěřeneckého fondu při UNDP, který je inspirací pro řadu dalších zemí. Zájem o zkušenosti s jeho fungováním a o českou expertízu je podle něj v regionu veliký.

Náměstek Tomáš Dub na semináři UNDP

.