Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x30072013_1
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout jednal s předsedou Asociace malých a středních podniků a živnostníků

 

(Archivní článek, platnost skončena 31.07.2014.)

Dne 30. července 2013 se v Černínském paláci ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout setkal s předsedou Asociace malých a středních podniků ČR Karlem Havlíčkem. Při této příležitosti vyzdvihl význam malých a středních podniků v rámci české ekonomické diplomacie.

Schůzka byla další v sérii jednání ministra Kohouta s hlavními představiteli subjektů reprezentujících zájmy českého byznysu na téma ekonomické diplomacie jako současné klíčové priority ministerstva zahraničních věcí. Ministr Kohout s předsedou Havlíčkem diskutovali o konkrétních krocích, jak mohou zastupitelské úřady pomáhat malým a středním podnikům při řešení problémů v zahraničí, jak jim předcházet a zlepšovat sdílení informací mezi firmami a českou zahraniční službou.

Ministr Kohout po jednání s předsedou Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR řekl: „Setkání s panem Havlíčkem považuji za obzvláště přínosné. Malé a střední podniky hrají v dalším ekonomickém rozvoji ČR velmi významnou roli a je důležité na ně nezapomínat při úvahách o české ekonomické diplomacii. To mi potvrdila i dnešní schůzka.“

Ve spojení s uzavřením dohody o spolupráci v oblasti ekonomické diplomacie mezi ministerstvy zahraničních věcí a průmyslu a obchodu dne 25. července 2013 informace získané při těchto konzultačních schůzkách přispějí k její úspěšné implementaci.

.