Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x29072013full
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout se setkal s prezidentem Hospodářské komory

 

(Archivní článek, platnost skončena 30.07.2014.)

Ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout se dne 29. července 2013 v Černínském paláci setkal s Petrem Kuželem, prezidentem Hospodářské komory ČR, aby spolu hovořili mimo jiné i o současných teritoriálních prioritách českého byznysu.

Jednalo se o další ze série konzultačních schůzek se zástupci klíčových subjektů reprezentujících zájmy českého byznysu. Rozhovory během těchto setkání jsou nedílnou součástí rozvoje ekonomické diplomacie, kterou ministr Jan Kohout označil za jeden z klíčových úkolů během jeho působení na MZV. Důležitým počinem byl v tomto ohledu podpis dohody o spolupráci mezi ministerstvy zahraničních věcí a průmyslu a obchodu, k němuž došlo 25. července 2013.

„Jsem rád, že po podpisu klíčové dohody s ministerstvem průmyslu a obchodu se mohu nyní plně soustředit na konkrétní naplňování rámce daného touto dohodou. Rozhovory, jako byl tento dnešní s panem Kuželem, mi pomáhají při jasném zacilování aktivit v oblasti dalšího rozvoje služeb státu poskytovaných podnikatelským subjektům ze strany české zahraniční služby, například po stránce teritoriální,“ řekl po schůzce s prezidentem Kuželem ministr Kohout.

Ministr zahraničních věcí Jan Kohout se k tématu ekonomické diplomacie v uplynulých dnech sešel již mimo jiné i s prezidentem Svazu průmyslu s dopravy ČR Jaroslavem Hanákem a prezidentem Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiřím Hynkem.

.