Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Konference „Dvacet let samostatné české a slovenské diplomacie“
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Konference „Dvacet let samostatné české a slovenské diplomacie“

Kdy: 21.02.2013 , Kde: Praha, Černínský palác

Dne 21. února 2013 se v Černínském paláci se uskutečnila konference MZV ČR „Dvacet let samostatné české a slovenské diplomacie“. Konference se zaměřila nejen na téma dělení československé diplomacie, ale také spolupráce obou samostatných diplomacií v následujících dvaceti letech. Zvláštní pozornost byla věnována vstupu ČR a SR do Evropské unie a Severoatlantické aliance.

Na konferenci vystoupili spolu s oběma současnými ministry Karlem Schwarzenbergem a Miroslavem Lajčákem také bývalí ministři zahraničí Pavol Demeš (SR), Douglas Hurd (Velká Británie), Milan Kňažko (SR), Ján Kubiš (SR), Eduard Kukan (SR), Jozef Moravčík (Československo), Jaroslav Šedivý (ČR) a Alexandr Vondra (ČR), bývalí velvyslanci Benoît d'Aboville (Francie), Adrian Basora (USA), Martin Bútora (SR), Rastislav Káčer (SR), Pavel Telička (ČR), György  Varga (Maďarsko) a Michael Žantovský (ČR), místopředseda Národní rady SR Ján Figeĺ, vysoký představitel EU pro Bosnu a Hercegovinu Valentin Inzko a další významní hosté.

Konference byla tlumočena do angličtiny a byla k dispozici online.
Více informací o konferenci a program

Konference je otevřena pro média, vzhledem k omezené kapacitě vstup pouze po předchozí akreditaci.

Akreditace novinářů je nutná nejpozději do 19. února 2013 do 15:00 hod, a to ve formátu: jméno, redakce a pozice, na email: pavla_velickinova@mzv.cz

Vhodný oděv podmínkou.

přílohy

Konference -program, profily 2 MB pdf (Acrobat dokument) 18.2.2013

.