Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x2012_10_10_uprchlicky_tabor_v_zaatari
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg schválil humanitární pomoc obyvatelstvu Sýrie a syrským uprchlíkům v Jordánsku

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg schválil poskytnutí humanitární pomoci obyvatelstvu Sýrie a syrským uprchlíkům v Jordánsku

V návaznosti na ukončené dotační řízení budou podpořeny tři projekty českých nevládních organizací, každý částkou 3 mil. Kč. Projekt "SOS Sýrie" organizace Člověk v tísni zajistí naléhavou zdravotní, hygienickou i psycho-sociální pomoc obětem konfliktu uvnitř Sýrie. Projekt Diakonie ČCE se zaměří na materiální pomoc pro rodiny syrských uprchlíků v jordánském uprchlickém táboře Zátárí. Charita ČR se zaměří na pomoc uprchlíkům ze Sýrie v Jordánsku, kteří žijí v místních komunitách a potřebují různorodou podporu od zajištění potravin přes oděvy a vybavení domácností po vlastní přístřeší, či zdravotní a psychosociální péči. Zároveň bude obdobná pomoc nabídnuta i v jižních oblastech Sýrie.

Všechny tři podpořené projekty navazují na pomoc, kterou Česká republika prostřednictvím uvedených organizací poskytovala již na podzim 2012.

.