Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Případ unesených českých občanů v Pákistánu - aktualizace

 

Do Pákistánu dnes odcestoval náměstek ministra zahraničních věcí České republiky Vladimír Galuška s osobním dopisem prezidenta České republiky Miloše Zemana ve věci únosu dvou českých občanek na území Pákistánu. Předán bude do rukou kancléře prezidenta Pákistánské islámské republiky.

Zastupitelský úřad ČR v Islámábádu je v pravidelném styku s pákistánskými vládními orgány na centrální i lokální úrovni a zjišťuje dostupné informace. Vzhledem k blízkosti místa incidentu k afghánské hranici se případem zabývá rovněž zastupitelský úřad ČR v Kábulu. 

Případem se zabývá Krizový štáb Ministerstva zahraničních věcí, rozšířený o bezpečnostní složky - Policie ČR a Policejní prezidium.

Ministerstvo zahraničích věcí rovněž intenzivně spolupracuje s rodinami obou unesených občanek.

K únosu došlo podle sdělení pákistánských úřadů dne 13. března 2013 v provincii Balúčistán. Motiv není dosud znám. Situaci komplikuje fakt, že k incidentu došlo ve velmi odlehlé oblasti Pákistánu.

Ministerstvo zahraničních věcí na svých webových stránkách dlouhodobě upozorňuje občany ČR, cestující do Pákistánu, na problematickou bezpečnostní situaci v zemi a zejména nedoporučuje cestovat do severních a západních oblastí provincie Balúčistán, kde k únosu došlo.

.