Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

NMDT1
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Dub na pracovní návštěvě afrických států

(Archivní článek, platnost skončena 29.03.2014.)

Kdy: 02.04.2013 - 10.04.2013 , Kde: Uganda, Jižní Súdán, Súdán, Egypt

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Tomáš Dub uskuteční ve dnech 2. – 10. 4. 2013 pracovní cestu do Ugandy, Jižního Súdánu, Súdánu a Egypta.

Cílem cesty jsou bilaterální politické konzultace s partnery na ministerstvech zahraničních věcí a jednání na ekonomických resortech jednotlivých států. Jedná se zejména o ministerstva obchodu, průmyslu, energetiky, ropy a těžebního průmyslu, dopravy, civilního letectví a elektrické energie, kde bude hovořit o možnostech vzájemné hospodářské spolupráce a obchodní výměny.

Náměstka Duba bude doprovázet podnikatelská mise složená ze zástupců českých výrobních a vývozních firem, z nichž řada již má s teritoriem subsaharské Afriky vlastní zkušenosti a úspěšně zde podnikají. V delegaci budou také zástupci ČEB, EGAP a Ministerstva financí ČR.

Kromě dvoustranných obchodních jednání se v Ugandě, Jižním Súdánu a Súdánu uskuteční společné semináře s místními podnikateli a obchodními svazy. Jednání v Súdánu v neposlední řadě se zaměří na řešení české pohledávky a náměstek Dub se setká také se zástupci české krajanské komunity.

.