Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Cesta ministra Schwarzenberga do Gruzie a Arménie

Kdy: 08.04.2013 - 12.04.2013 , Kde: Gruzie, Arménie

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg uskuteční ve dnech 8.-12. dubna 2013 pracovní cestu do Gruzie a Arménie.

Gruzii navštíví ve dnech 8.-10. dubna a setká se zde se svou resortní kolegyní Majou Pandžikidze, bude jednat s premiérem Bidzinou Ivanišvilim, s prezidentem Michailem Saakašvilim, s ministrem pro euroatlantickou integraci Petriašvilim a dalšími gruzínskými představiteli.

V Arménii, kde bude pobývat ve dnech 10.-12. dubna, se setká se svým resortním kolegou Edvardem Nalbandianem, s premiérem Tigranem Sargsjanem, s prezidentem Seržem Sargsjanem, s předsedou Národního shromáždění Hovikem Abrahamjanem a s dalšími arménskými představiteli.

Při setkáních s gruzínskými a arménskými partnery budou projednány zejména bilaterální vztahy České republiky s těmito zeměmi, včetně obchodních a ekonomických otázek, aktuální vnitropolitické otázky, dále problematika rozvoje vztahů těchto zemí s Evropskou unií a také regionální otázky. Delegaci ministra bude doprovázet početná delegace podnikatelů.

.