Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg se zúčastnil konfererence GLOBSEC 2013

 

Ministři zahraničních věcí Visegrádské skupiny podepsali v Bratislavě během konference GLOBSEC 2013 společnou deklaraci volající po efektivnější a silnější Společné bezpečnostní a obranné politice.

Deklarace zdůrazňuje prioritní témata pro prosincovou Evropskou Radu, která se bude zabývat dalším budováním Společně bezpečnostní a obranné politiky.

Ministři zahraničí České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska během společného oběda diskutovali rovněž program polského předsednictví V4 a strategickou roli skupiny.

8. ročník konference Global Security Forum GLOBSEC 2013 k zahraničněpolitickým a bezpečnostním otázkám transatlantických vztahů kazdoročně pořádá Slovenská atlantická komise. Tematické bloky se zaměřují na celosvětová témata globalizace a finanční krize, budoucnost Evropské unie a transatlantických vztahů, geopolitiku Východní Evropy, západního Balkánu, blízkého a Středního východu, Iráku a dalších oblastí.

Na okraj konference se ministr Schwarzenberg setkal s černohorským premiérem Milo Djukanovičem a běloruským aktivistou Aleksandrem Milinkevičem.

přílohy

Deklarace GLOBSEC 2013 "For a more effective and... 276 kB pdf (Acrobat dokument) 18.4.2013

.