Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Dub zahájil diskusní fórum ke Strategii zeleného růstu OECD

Kdy: 16.05.2013 , Kde: Praha, Černínský palác

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub zahájil dne 16. května 2013 v Černínském paláci diskusní fórum ke Strategii zeleného růstu OECD v kontextu udržitelného rozvoje. Hlavním hostem diskuse bude pan Simon Upton z OECD. Účelem diskuse bylo prověřit podmínky v ČR pro implementaci strategie a pro prosazování progresivních technologií a inovačního potenciálu k posílení konkurenceschopnosti země.

Dne 16. května 2013 pořádalo Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci se sekretariátem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj a Ministerstvem životního prostředí diskusní fórum zaměřené na možnosti implementace Strategie zeleného růstu OECD v podmínkách ČR. Diskuse ověřila podmínky a možnosti ČR podpořit vývoj inovací a technologií, napomáhajících zachování udržitelného ekonomického růstu a konkurenceschopnosti země. Názor OECD, zkušenosti ze členských zemí a příklady nejlepší praxe z této oblasti přijel se zástupci administrativy, vědecké komunity, nevládních organizací a podnikatelů diskutovat ředitel odboru životního prostředí OECD p. Simon Upton.

Česká republika přijala Deklaraci o zeleném růstu na ministerském zasedání Rady OECD v roce 2009. Součástí této deklarace byl i mandát k vypracování strategie zeleného růstu OECD. Nosným dokumentem v této oblasti je pro ČR „Strategický rámec udržitelného rozvoje“.

přílohy

OECD_Simon_Upton_Presentation 6 MB pptx (Dokument) 10.6.2013

.