Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Dub zahájil diskusní fórum ke Strategii zeleného růstu OECD

Kdy: 16.05.2013 , Kde: Praha, Černínský palác

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub zahájil dne 16. května 2013 v Černínském paláci diskusní fórum ke Strategii zeleného růstu OECD v kontextu udržitelného rozvoje. Hlavním hostem diskuse bude pan Simon Upton z OECD. Účelem diskuse bylo prověřit podmínky v ČR pro implementaci strategie a pro prosazování progresivních technologií a inovačního potenciálu k posílení konkurenceschopnosti země.

Dne 16. května 2013 pořádalo Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci se sekretariátem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj a Ministerstvem životního prostředí diskusní fórum zaměřené na možnosti implementace Strategie zeleného růstu OECD v podmínkách ČR. Diskuse ověřila podmínky a možnosti ČR podpořit vývoj inovací a technologií, napomáhajících zachování udržitelného ekonomického růstu a konkurenceschopnosti země. Názor OECD, zkušenosti ze členských zemí a příklady nejlepší praxe z této oblasti přijel se zástupci administrativy, vědecké komunity, nevládních organizací a podnikatelů diskutovat ředitel odboru životního prostředí OECD p. Simon Upton.

Česká republika přijala Deklaraci o zeleném růstu na ministerském zasedání Rady OECD v roce 2009. Součástí této deklarace byl i mandát k vypracování strategie zeleného růstu OECD. Nosným dokumentem v této oblasti je pro ČR „Strategický rámec udržitelného rozvoje“.

přílohy

OECD_Simon_Upton_Presentation 6 MB pptx (Dokument) 10.6.2013

.