Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x2013_05_16_tomas_dub_simon_upton
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Dub zahájil diskusní fórum ke Strategii zeleného růstu OECD

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub zahájil dne 16. května 2013 v Černínském paláci diskusní fórum ke Strategii zeleného růstu OECD v kontextu udržitelného rozvoje.

Hlavním hostem diskuse byl pan Simon Upton z OECD. Účelem diskuse bylo prověřit podmínky v ČR pro implementaci strategie a pro prosazování progresivních technologií a inovačního potenciálu k posílení konkurenceschopnosti země.

Diskusní fórum uspořádalo Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci se sekretariátem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj a Ministerstvem životního prostředí. Diskuse ověřila podmínky a možnosti ČR podpořit vývoj inovací a technologií, napomáhajících zachování udržitelného ekonomického růstu a konkurenceschopnosti země. Názor OECD, zkušenosti ze členských zemí a příklady nejlepší praxe z této oblasti přijel se zástupci administrativy, vědecké komunity, nevládních organizací a podnikatelů diskutovat ředitel odboru životního prostředí OECD Simon Upton.

Česká republika přijala Deklaraci o zeleném růstu na ministerském zasedání Rady OECD v roce 2009. Součástí této deklarace byl i mandát k vypracování strategie zeleného růstu OECD. Nosným dokumentem v této oblasti je pro ČR „Strategický rámec udržitelného rozvoje".

přílohy

Projev náměstka Duba na diskusním fóru ke Strategii... 32 kB doc (Word dokument) 20.5.2013

OECD S Upton Presentation 2 MB pdf (Acrobat dokument) 24.5.2013

.