Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg v Perském zálivu a Jemenu

Kdy: 18.05.2013 - 23.05.2013 23:45 , Kde: Perský záliv, Jemen

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg navštívil ve dnech 18.-23. května 2013 Království Saúdské Arábie, Jemen a Spojené arabské emiráty.

Na pracovní cestě jej bude doprovázela početná delegace českých podnikatelů. Hlavním cílem návštěvy ministra v Království Saúdské Arábie bylo posílení bilaterálních vztahů, zejména politických a ekonomických. V průběhu návštěvy bylo podepsáno Memorandum o porozumění mezi ministerstvy zahraničí obou zemí.

Cílem jednání v Jemenské republice bylo především potvrzení našeho dlouhodobého zájmu jak politického, tak ekonomického - Česká republika je členem Skupiny přátel Jemenu, vyjádření podpory probíhající politické transformaci a zahájenému národnímu dialogu. Během návštěvy byl otevřen honorární konzulát ČR v Sana´a.

Rozhovory ve Spojených arabských emirátech se soustředily na posílení bilaterálních vztahů a další rozvoj ekonomické relace vzhledem ke skutečnosti, že SAE jsou nejvýznamnějším arabským obchodním partnerem České republiky.

.