Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Generální sekretář Jaromír Plíšek
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Generální sekretář Plíšek zahájil seminář MZV ČR v Moldavsku

Kdy: 27.05.2013 - 31.05.2013 , Kde: Kišiněv, Moldavsko

Generální sekretář Ministerstva zahraničních věcí ČR Jaromír Plíšek zahájil dne 27. května 2013 v moldavském Kišiněvě seminář „Reforma veřejné správy na místní a regionální úrovni“

Seminář se uskuteční ve dnech 27.-31. května 2013 a je určen pro experty ze zemí Východního partnerství. Pořádá jej Ministerstvo zahraničních věcí ČR spolu s Evropskou službou pro vnější činnost (ESVA) a Evropskou komisí.

Spolu s J. Plíškem seminář zahájili Natalia Gherman, náměstkyně ministra pro zahraniční věci a evropskou integraci Moldavské republiky a velvyslanec Dirk Schuebel, vedoucí Delegace Evropské unie v Moldavsku.

Tato akce je jedním z příspěvků České republiky k evropské politice Východního partnerství. Je součástí dlouhodobého úsilí ČR o sdílení zkušenosti v oblasti reformy veřejné správy na místní a regionální úrovni mezi EU a šesti zeměmi Východního partnerství.

Semináře se zúčastní necelá třicítka expertů ze všech šesti zemí Východního partnerství (Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Gruzie, Moldavsko a Ukrajina), kteří zastupují různé úrovně veřejné správy/samosprávy a též nevládní organizace a akademickou sféru. Mezi přednášejícími budou odborníci z členských zemí EU a evropských institucí včetně Výboru regionů a Fora občanské společnosti.

.