Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x2013_05_28_karel_schwarzenberg_park_byeong_seug
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg přijal místopředsedu Národního shromáždění Korejské republiky

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg přijal dne 28. května 2013 v Černínském paláci Park Byeong-seuga, místopředsedu Národního shromáždění Korejské republiky.

Během jednání ministr Schwarzenberg i místopředseda Byeong-seug označili vztahy mezi Českou a Korejskou republikou za výborné, zdůraznili význam parlamentních návštěv a pozitivně zhodnotili dynamický vývoj bilaterálních obchodních a ekonomických vztahů.  Ministr Schwarzenberg přivítal investiční aktivity jihokorejských společností v ČR. Oba představitelé vyjádřili zájem na rozšíření pokročilých forem spolupráce, například ve vědeckotechnické oblasti a na třetích trzích a potvrdili záměr uspořádat 2. zasedání Smíšené komise pro hospodářskou spolupráci mezi ČR a KR v Praze na podzim 2013. Konstatovali také uspokojení nad intenzívními vztahy mezi českými a korejskými univerzitami a podpořili další prohlubování kulturní spolupráce, mj. v oblasti výtvarného umění.

Ministr Schwarzenberg připomněl nedávné otevření Českého centra v Soulu a vyjádřil naději, že také Korejská republika brzy otevře své kulturní centrum v ČR. Obě strany vidí velkou perspektivu dalšího rozvoje turistiky mezi oběma zeměmi, která již dnes dosahuje dobrých výsledků.

Korejský host ocenil českou pozici v otázkách souvisejících s bezpečnostní situací na Korejském poloostrově. Obě strany si vyměnily názory na aktuální situaci na Korejském poloostrově a možný další vývoj.

.