Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

NMVG ilustrační
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Galuška na ministerském zasedání Rady OECD

Kdy: 29.05.2013 - 30.05.2013 23:45 , Kde: Paříž, Francie

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Vladimír Galuška se ve dnech 29. a 30. května 2013 zúčastnil v pařížském konferenčním centru OECD pravidelného výročního zasedání Rady OECD na ministerské úrovni (Ministerial Council Meeting, MCM).

Letošní setkání bylo věnováno zejména problematice zaměstnanosti, sociální soudržnosti, liberalizaci obchodu, globálním hodnotovým řetězcům a rozvojové spolupráci. V rámci setkání bylo též představeno nejnovější vydání Hospodářského výhledu OECD (OECD Economic Outlook).

Neméně významné byly diskuse ohledně přístupového procesu Ruské federace, spolupráce s klíčovými partnery (Brazílie, Čína, Indie, Indonésie a Jižní Afrika) a dalšího rozšiřování organizace.
Vlastnímu MCM předcházela špičková diskusní platforma (Fórum OECD), na které se ve vzájemné interakci a neformálním způsobem setkávají přední experti, vědci, představitelé světových firem i zástupci občanské společnosti.

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) jako uznávaný lídr v určování globálních ekonomických, sociálních i environmentálních standardů napomáhá vládám svých členských zemí v přípravě a implementaci příslušných politik dle nejlepší mezinárodní praxe.

Více informací najdete na příslušných webových stránkách OECD: www.oecd.org/mcm, www.oecd.org/forum

.