Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Seminář pro firmy a NGOs k fondům vnější spolupráce EU

Kdy: 30.05.2013 , Kde: Evropský dům, Jungmannova 24, Praha

Ve čtvrtek 30. května Ministerstvo zahraničních věcí uspořádalo další ze série seminářů pro veřejnost o fondech vnější spolupráce EU. Tentokrát se konal v Evropském domě v Praze.

Seminář se zaměřil na fondy EU, které jsou určeny pro spolupráci s mimoevropskými (zejména rozvojovými) zeměmi. Tendry na projekty vnější spolupráce EU jsou pravidelně vypisovány na webových stránkách Evropské komise (EuropeAid) v mnoha oblastech - od energetiky, dopravy, životního prostředí, obchodu, zemědělství, ICT či výzkumu až po podporu demokracie, lidských práv a právního státu, migraci, bezpečnost, zdravotnictví, školství, sociální rozvoj, kulturu, podporu občanské společnosti či reformy státní a veřejné správy. Do těchto projektů EU se mohou zapojit i české firmy, neziskové organizace, orgány státní správy i jiné instituce.

Posluchači se dozvěděli, jaké fondy vnější spolupráce EU existují, jak vznikají projekty v institucích EU, jak postupovat krok za krokem při účasti v tendrech EU, jakých častých chyb se vyvarovat i jak může být českým subjektům v celém procesu nápomocné Ministerstvo zahraničních věcí a zastupitelské úřady ČR v zahraničí.

Podrobnější informace zájemcům o projekty EU poskytuje Ministerstvo zahraničních věcí v rámci bezplatných konzultací na eupo@mzv.cz, kde je možno si sjednat i osobní schůzku.

Více informací o akci.

přílohy

Fondy vnější spolupráce EU 3 MB pdf (Acrobat dokument) 4.6.2013

.