Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x2013_07_18_jan_kohout_jaroslav_hanak
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout jednal s prezidentem Svazu průmyslu a dopravy o ekonomické diplomacii

 

Ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout se dne 18. července 2013 v Černínském paláci setkal s Jaroslavem Hanákem, prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR. Šéf české diplomacie tak odstartoval přípravu nové strategie pro ekonomickou diplomacii ministerstva zahraničních věcí.

Jednalo se o jednu z prvních schůzek, kterou ministr Kohout začíná naplňovat deklarovanou prioritu podpory ekonomické diplomacie. Ministr po jednání řekl: „Aktivní rozvíjení ekonomické diplomacie je pro mé působení v čele ministerstva zahraničí jednoznačnou prioritou. V současné době připravujeme Strategii ekonomické diplomacie ministerstva zahraničních věcí. Ta by měla být základním vodítkem pro zefektivnění procesu poskytování služeb našim exportérům a zahraničním subjektům, které mají zájem s Českou republikou obchodovat nebo v ní investovat. Svaz průmyslu a dopravy ČR považuji v této oblasti za jednoho z klíčových partnerů."

Ministr Kohout s prezidentem Hanákem jednali o budoucích podnikatelských misích doprovázejících ministra zahraničí, podpoře českých podnikatelů v prioritních zemích například Číně, Rusku, Barmě/Myanmaru, Iráku a dalších a také o vízové problematice.

Svaz průmyslu a dopravy ČR (SPD ČR) je dlouhodobě významným partnerem ministerstva zahraničních věcí v oblasti prosazování ekonomických zájmů ČR. Efektivní spolupráce MZV ČR a SPD ČR je důležitým předpokladem pro to, aby podpora státu byla v této oblasti správně zacílena.

Ministr Kohout se k tématu ekonomické diplomacie v následujících týdnech setká také s dalšími klíčovými partnery, např. s prezidentem Hospodářské komory ČR Petrem Kuželem či s předsedou Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karlem Havlíčkem.

.