Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout na zasedání Rady pro zahraniční věci

Kdy: 22.07.2013 , Kde: Brusel, Belgie

Ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout se dne 22. července 2013 v čele české delegace zúčastní zasedání Rady pro zahraniční věci v Bruselu.

Vysoká představitelka EU pro zahraniční záležitosti a bezpečnostní politiku C. Ashtonová bude na zasedání informovat o pokračování dialogu mezi Srbskem a Kosovem a o přípravě mírové konference Ženeva II o řešení konfliktu v Sýrii. Rada bude dále diskutovat o požadavku na zapsání vojenského křídla Hizballáhu, působícího v Libanonu, na sankční seznam EU vztahující se na teroristické organizace.

Formou závěrů Rada pro zahraniční věci zhodnotí a nastíní další aktivity EU v oblasti Velkých jezer a Konžské demokratické republiky, v Somálsku, v Mali a v Egyptě. Rada se dále formou závěrů vyjádří jménem EU rovněž k parametrům řešení blízkovýchodního mírového procesu a k aktuální situaci na palestinských územích. U obsahově průřezových témat ministři zahraničí přijmou závěry k otázce bezpečnosti dodávek vody (tzv.„diplomacie vody“) a vyhodnotí implementaci Akčního plánu EU na podporu politiky lidských práv.

.