Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x2009_07_01_kohout_tk_kanada_01
Foto: Jiří Beneš (MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout jednal s prezidentem Asociace obranného průmyslu o podpoře exportu

 

Ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout pokračuje v setkávání s čelními představiteli českého byznysu. Dnes na půdě ministerstva zahraničí přijal prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiřího Hynka. Ministr Kohout tak naplňuje svoji prioritu vést proaktivní a efektivní ekonomickou diplomacii.

Česká diplomacie bude podle ministra Kohouta proaktivně hledat nové příležitosti pro zbrojařský průmysl. Ministr po jednání řekl: „Je v našem zájmu podporovat obranný průmysl. Tento zájem není čistě ekonomický, ale má rovněž svoji složku bezpečnostní a politickou. S Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu ČR budeme intenzivně spolupracovat a prostřednictvím našich zastupitelských úřadů ve vybraných zemích české zbrojaře podporovat."

Ministr Kohout se s prezidentem AOBP Hynkem mimo jiné dohodli na zlepšení komunikace mezi resortem zahraničních věcí a zástupci obranného průmyslu. V této souvislosti se bude během pravidelné porady českých velvyslanců koncem srpna konat kulatý stůl.

.