Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Jan Kohout a předsedkyně Technologické agentury ČR Rut Bízková
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Posílení spolupráce ministerstva zahraničí a Technologické agentury ČR – dobrá zpráva pro české inovativní firmy

 

Ministr zahraničních věcí Jan Kohout a předsedkyně Technologické agentury ČR Rut Bízková podepsali dne 26. srpna 2013 v Černínském paláci Memorandum o spolupráci mezi MZV a Technologickou agenturou ČR.

Podepsané memorandum nastavuje parametry vzájemné spolupráce těchto institucí, z níž budou mít v konečném důsledku prospěch především české inovativní firmy. Posílená spolupráce mezi technologickou agenturou a českou diplomacií pomůže vyplnit existující informační mezery při přenosu zahraničních zkušeností a tzv. best practices do českého prostředí. Konkrétně to znamená, že Technologická agentura ČR bude mimo jiné moci využívat  při hodnocení projektů aplikovaného výzkumu informace o trendech a uplatnitelnosti výsledků na zahraničních trzích, kterými disponuje ministerstvo zahraničních věcí.

Ministr Kohout v souvislosti s podpisem memoranda poznamenal: „Pro české inovativní firmy je klíčové, aby dokázaly se svými unikátními řešeními co nejrychleji prorazit na globálních trzích. Dnes podepsané memorandum vytváří předpoklady pro to, abychom jim mohli v tomto směru více pomáhat a současně jsme minimalizovali možnost potenciálně nevhodného poskytování vládní podpory výzkumu na projekty a programy bez tržního uplatnění.“

.