Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Jiří Schneider na Letní škole evropských studií
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Schneider vystoupil na Letní škole evropských studií

 

(Archivní článek, platnost skončena 07.09.2014.)

První náměstek ministra zahraničních věcí ČR Jiří Schneider vystoupil na 12. ročníku Letní školy evropských studií, který se uskutečnil ve dnech 2.-6. září 2013 v Telči.

Náměstek Schneider se zúčastnil kulatého stolu na téma Budoucnost globálního ekonomického vládnutí. Ve svém příspěvku se zaměřil na otázky energetické bezpečnosti, kterou označil za jednu z největších výzev současného světa. Zdůraznil, že energetika je společně s pracovní silou hlavním vstupem ekonomiky, a proto je klíčovým řešení problematiky regulace energetického trhu.

Tématem letošní Letní školy se stala otázka budoucnosti Evropy, především pak budoucnosti liberálního globálního řádu. Vystoupila zde řada prominentních osobností jak z České republiky, tak ze zahraničí, pozvání jako každoročně přijal například Jacques Rupnik z pařížské Science Po., dále Michal Mejstřík, Christopher Coker z London School of Economics či bývalý český diplomat Karel Kovanda.

Letní škola navázala na sérii seminářů k evropským otázkám, které od roku 1994 organizoval profesor Ferdinand Kinský ve svém rodném městě Horažďovicích. Od roku 2000 převzala jeho iniciativu Diplomatická akademie MZV ČR v podobě Letní školy evropských studií. Každoročně se jí účastní na čtyři desítky zahraničních diplomatů a juniorních úředníků české státní správy.  Zahraniční diplomaté přijíždějí především ze zemí, s nimiž má Diplomatická akademie MZV uzavřeno Memorandum o spolupráci.

.