Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x2013_09_06_namestek_tomas_dub_a_honorarni_konzul_nikaraguy_na_setkani
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Honorární konzul ČR v Nikaraguy se setkal s českými firmami

 

(Archivní článek, platnost skončena 10.09.2014.)

Pod záštitou náměstka ministra zahraničních věcí Tomáše Duba se 6. září 2013 se v Černínském paláci setkal honorární konzul ČR v Nikaraguy Octaviano César Aguirre s českými firmami.

Setkání se zúčastnili zástupci firem a institucí z oboru podpory exportu, dopravních prostředků a zařízení, energetiky, strojírenství, geologického průzkumu a projektových a inženýrských činností. Byly představeny společnosti Advanced Materials-JTJ s.r.o., Arcadis CZ a.s., Česká exportní banka, a.s., Česká geologická služba, DT-Výhybkárna a strojírna, a.s., Skex a.s., Škoda Transportation a.s., Tatra Trucks a.s. a Vítkovice, a.s.

Honorární konzul Aguirre informoval o možnostech podnikání a investování v Nikaraguy, přičemž největší možnosti vidí v oblasti infrastruktury, stavebnictví, dopravy a energetiky. Na setkání naváží v brzké době konkrétní jednání firem s p. Aguirrem, příp. s doporučenými partnery v Nikaraguy.

V roce 2012 činil obrat vzájemného obchodu 1,008 mil. USD, z toho vývoz 0,463 mil. USD a dovoz 0,545 mil. USD. V rámci celkové obchodní výměny ČR zaujímala Nikaragua v minulém roce 165. místo.

.