Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Jan Kohout a státní tajemník pro evropskou integraci a hlavní vyjednavač členství Černé Hory v EU  Aleksandar Andrija Pejović
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout přijal státního tajemníka Černé Hory

Kdy: 10.09.2013 , Kde: Praha, Černínský palác

Ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout přijal dne 10. září 2013 v Černínském paláci státního tajemníka pro evropskou integraci a hlavního vyjednavače členství Černé Hory v EU Aleksandara Andriju Pejoviće.

První náměstek ministra zahraničí ČR Jiří Schneider poté s delegací projednal přístupová jednání Černé Hory s EU, se zaměřením především na důležitou otázku soudnictví a vlády práva. V diskusi zhodnotili česko-černohorské vztahy, které jsou na velmi dobré úrovni a také možnosti dalšího prohloubení bilaterální a především ekonomické spolupráce. Černohorská delegace seznámila české partnery s pokrokem, kterého již Černá Hora dosáhla.

Během konzultací česká strana dále přiblížila černohorským partnerům zkušenosti ČR s vlastními přístupovými rozhovory a s dosavadním členstvím v EU a ujistila je o české podpoře eurointegračním ambicím Černé Hory.Česká strana také přislíbila projednat možnosti konkrétní expertní pomoci Černé Hoře v přístupových jednáních.

Jiří Schneider a Aleksandar Andrija Pejović

.