Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Jan Kohout a Rada MZV pro obchod a investice
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout založil Radu ministra zahraničních věcí pro obchod a investice

 

Dne 10. září se na pracovní snídani poprvé sešla Rada ministra zahraničních věcí pro obchod a investice, kterou spolu s ministrem tvoří přední zástupci českého byznysu, výzkumu a vědy. Neformální a nehonorovaný poradní orgán vznikl z iniciativy ministra zahraničních věcí Jana Kohouta, mezi jehož priority patří praktická podpora ekonomické diplomacie.

Rada má sloužit jako platforma pro konzultace konkrétních opatření, které ministerstvo a jeho síť zastupitelských úřadů bude podnikat k podpoře českých podnikatelských zájmů a růstu české ekonomiky. Prvního setkání rady se zúčastnili kromě jiných 1. místopředsedkyně Rady vlády pro vědu, výzkum a inovace Miroslava Kopicová, prezidenti Hospodářské komory ČR a Svazu průmyslu a dopravy ČR Petr Kužel a Jaroslav Hanák, jednatel Wikov Gear, s.r.o. Martin Wichterle, jednatel Linet, s.r.o. Zbyněk Frolík, dále zástupci společností ČEZ, Škoda Auto, Vítkovice a další.

V souvislosti se vznikem Rady pro obchod a investice ministr Kohout poznamenal: „Jsem rád, že se nám podařilo dát dohromady skupinu rozhodujících hráčů na poli byznysu a inovací, s nimiž mohu konzultovat nové projekty a aktivity MZV v oblasti ekonomické diplomacie. Zpětná vazba právě od těch, jimž mají naše aktivity pomáhat, je v této oblasti klíčová."

.