Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

ministr_kohout_na_slavnostnim_otevreni
Foto: @mzv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout v USA: i menší české firmy zde mohou uspět

 

Ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout navštívil ve dnech 22.-23. září 2013 stát Georgia v USA. Zúčastnil se také slavnostního otevření pobočky české firmy Alba-metal/ALBAform, která vyrábí kovové výztuže automobilových sedadel.

Během návštěvy amerického státu Georgia jednal ministr Kohout s tamními politickými představiteli, v čele s viceguvernérem Casey Caglem, kongresmanem Emory Dunahooem a dalšími zástupci politické i ekonomické elity. Kromě jiného hovořili o projednávané dohodě o volném obchodu mezi Evropskou unií a USA.

Důležitou součástí ministrovy cesty byla podpora českých malých a středních podniků a jednání s místními podnikateli,  investory i zástupci místní obchodní komory.  Ministr se sešel se zástupci Georgia Tech Research Institute s cílem vytvořit další platformy ČR-USA na poli vědy, výzkumu a inovací. Společná diskuse se týkala  klíčového tématu,  jak nové objevy a poznatky přenést do komerční praxe a vtáhnout soukromé investory do podpory tzv. start-up firem, vzešlých ze spolupráce univerzit a průmyslu.

"Oceňujeme péči a pozornost, kterou místní politické i ekonomické špičky věnují českému investorovi, firmě Alba-Metal. První česká  investice v Georgii je důležitá také proto, že jde o menší rodinnou firmu. V praxi vidíme,  že neplatí, že podnikání ve Spojených státech je dostupné jen velkým firmám. Dobré a konkurenceschopné firmy mají v Americe šanci bez ohledu na svoji velikost. České firmy by měly úspěchy Alba-Metal/ALBAformu sledovat a v expanzi do USA je následovat,"  řekl ministr Kohout.

Datum vydání: 24.  září  2013

galerie

Ministr Kohout - Georgia

.