Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Misi OBSE v Černé Hoře povede Janina Hřebíčková

 

Velvyslankyně Janina Hřebíčková byla tento týden jmenována do funkce vedoucí mise OBSE v Černé Hoře.

Jmenování je uznáním dlouholetých aktivit ČR v zemích Západního Balkánu a výsledkem soustředěné snahy české diplomacie prosadit svého kandidáta do čela významné mise. Ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout jmenování Janiny Hřebíčkové přivítal: „Po dlouhé době se české diplomacii podařilo prosadit českého kandidáta na vysokou pozici důležité mise OBSE na Balkáně, který je prioritou české zahraniční politiky.“

Velvyslankyně Hřebíčková si jmenování do čela této důležité mise hluboce váží, v jednotlivých republikách bývalé Jugoslávie žila a pracovala s přestávkami 14 let: “Těším se na spolupráci se všemi institucemi Černé Hory, mezinárodními partnery, OBSE a institucemi v regionu Západního Balkánu. Obyvatelé Černé Hory si zaslouží žít a pracovat v kvalitním právním demokratickém prostředí sdílejícím evropské a euroatlantické hodnoty a učiním vše, abych jim na této cestě byla nápomocna,“ říká.

Posilování demokratických institucí, posilování lidských práv, bezpečnosti národů z hlediska lidské dimenze a vlády zákonů a práva patří k hlavním atributům OBSE. Mise OBSE v Černé Hoře pracuje od r. 2006 a zaměřuje se na podporu černohorské vlády a institucí v provádění reformních procesů v oblasti policie, justice, legislativy, menšin, médií a lidských práv, životního prostředí a ekonomického rozvoje. V rámci svého mandátu tak mise OBSE pomáhá zemi přibližovat se evropské a euroatlantické integraci.

.