Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Jan Kohout
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout na zasedání Rady pro zahraniční věci a Rady pro obecné záležitosti v Lucemburku

Kdy: 21.10.2013 - 22.10.2013 23:45 , Kde: Lucemburk

Ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout se ve dnech 21.- 22. října 2013 zúčastní v čele české delegace zasedání Rady pro zahraniční věci (FAC), resp. zasedání Rady pro obecné záležitosti (GAC) v Lucemburku.

Na Radě FAC se ministři zahraničí členských států EU budou věnovat přípravě listopadového summitu Východního partnerství ve Vilniusu, v rámci bloku Jižní sousedství projednají vztahy EU s Egyptem, Sýrií a Libyí. Radu FAC zakončí ministři setkáním a diskusí s barmskou političkou Aung San Su Ťij. Na okraj Rady FAC se ministr Kohout zúčastní setkání skupiny Přátel Ukrajiny za účasti ukrajinského ministra zahraničních věcí L. Kožary.

Agendu Rady GAC tvoří příprava závěrů říjnové Evropské rady, která se soustředí na rozvoj jednotného digitálního trhu v EU. Dále se Rada GAC bude věnovat vyhodnocení Evropského semestru, tj. rámce pravidel pro sestavování rozpočtů členských států EU a vyhodnotí zkušenosti s makroregionálními strategiemi EU. Rada by měla potvrdit rozhodnutí o otevření kapitoly 22 (regionální politika) v rámci přístupových rozhovorů s Tureckem.

.