Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tomáš Dub na semináři k reformě veřejné správy pro experty ze zemí Východního partnerství
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Dub zahájil školení expertů zemí Východního partnerství

Kdy: 21.10.2013 - 25.10.2013 , Kde: Praha, Černínský palác

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Tomáš Dub a vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR Jan Michal zahájili dne 21. října 2013 školení 32 expertů na reformu veřejné správy na místní a regionální úrovni ze zemí Východního partnerství EU: Arménie, Ázerbájdžánu, Běloruska, Gruzie, Moldavska a Ukrajiny.

Lektory byli zástupci veřejné správy, nevládního a akademického sektoru z ČR, Finska, Francie, Litvy, Německa a Španělska a zástupci Rady Evropy a Výboru regionů EU. Prezentace a diskuse se zaměřily na decentralizaci funkcí státu, podporu finanční autonomie místních a regionálních samospráv, odstraňování socioekonomických rozdílů mezi regiony, zapojování občanů do rozhodování na místní úrovni, využívání potenciálu svazů měst a obcí, boj proti korupci či financování reformních aktivit z fondů EU.

Školení navázalo na pět akcí obdobného formátu, které ČR jako vedoucí země pro oblast místních a regionálních správ v rámci Východního partnerství zorganizovala v letech 2010 – 2013. Zúčastnilo se celkem 90 expertů z partnerských zemí.

Týdenní školení zorganizovalo Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Evropskou komisí a Evropskou službou pro vnější činnost v rámci Panelu Východního partnerství k reformě veřejné správy.

.