Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

namestek_tomas_dub_na_balijskem_foru_pro
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Dub na Balijském fóru pro demokracii

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub hovořil 7. listopadu na Balijském fóru pro demokracii (Bali Democracy Forum, BDF) o aktivní občanské společnosti a rovné politické participaci jako o dvou klíčových prvcích pro stabilitu a rozvoj demokracie.

Na okraj konference se také sešel k bilaterálnímu jednání s náměstkem ministra zahraničí Indonésie Wardanou. Oba ocenili přátelské a bezproblémové vztahy obou zemí a v posledních letech rychle rostoucí objem vzájemného obchodu. Shodli se však na tom, že jde stále ještě o objem, který neodpovídá velikosti a ekonomické síle Indonésie a ČR. Společně konstatovali, že by bylo vhodné směrovat pozornost českých firem na specifické sektory a na investice do výroby v Indonésii.

Letošní šestý ročník Fóra má podtitul Upevňování demokracie v pluralistické společnosti. BDF vzniklo v roce 2008 z iniciativy prezidenta Indonésie Susila Bambanga Yudhoyona jako mezivládní konference na podporu demokracie v asijsko-pacifické oblasti a Africe. Česká republika, zvaná pravidelně jako pozorovatel, je už potřetí zastoupena náměstkem  ministra.

.