Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

petr_kratochvil_prebira_jmenovaci_dekret
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Petr Kratochvíl předsedou Akademické rady Diplomatické akademie MZV

 

Ministr zahraničních věcí Jan Kohout jmenoval do funkce předsedy Akademické rady Diplomatické akademie MZV ČR Petra Kratochvíla, ředitele Ústavu mezinárodních vztahů. Jmenovací dekret novému předsedovi slavnostně předal dne 7. listopadu 2013 vrchní ředitel sekce ministra Petr Kubernát za přítomnosti ředitelky Diplomatické akademie Věry Jeřábkové.

Petr Kratochvíl přebírá tuto funkci po profesoru Otto Pickovi, který stál u zrodu Diplomatické akademie MZV v roce 1997 a řadu let působil též jako její ředitel.

Akademická rada je poradním orgánem Diplomatické akademie MZV a jejím hlavním posláním je koncepčně napomáhat vedení při vytváření jednotlivých programů diplomatického vzdělávání. Členy současné Akademické rady jsou významné osobnosti akademického světa z České republiky i ze zahraničí, stejně jako zástupci Ministerstva zahraničních věcí ČR. Akademická rada je jmenována zpravidla na čtyřleté funkční období ministrem zahraničních věcí ČR. Schází se minimálně jednou za rok, aby diskutovala s vedením Diplomatické akademie konkrétní obsah jejích vzdělávacích programů či současné trendy ve vzdělávání doma i v zahraničí.

.