Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Jan Kohout na semináři pro zastupitelské úřady zemí OECD
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Nové role diplomacie při prosazování spolupráce českých inovativních firem ve světě

Kdy: 14.11.2013 , Kde: Praha, Černínský palác

Ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout, předsedkyně Technologické agentury ČR Rut Bízková a generální ředitel CzechInvest Marian Piecha byli hlavními vystupujícími na workshopu Supporting Innovative Business and International Cooperation, který se dne 14. listopadu 2013 od 9.00 hod. uskutečnil v Černínském paláci MZV ČR.

Zúčastněným velvyslancům zemí OECD a BRICS byly představeny nové přístupy MZV ČR a partnerských institucí v podpoře českých inovativních firem při navazování mezinárodní spolupráce ve vývoji nových technologií a jejich uplatnění na zahraničních trzích. V České republice jsou do aplikovaného výzkumu a vývoje inovací investovány nemalé prostředky. Je však zřejmé, že tyto investice přinesou ekonomický užitek jedině tehdy, když nové technologie vyvinuté českými týmy vstoupí na trh a to nejen domácí, ale též světový. Komercionalizace nových technologií v České republice však zatím není na úrovni nejvyspělejších zemí a vyžaduje stále kvalitnější informační servis ze zahraničních zdrojů.

Vládní instituce proto přicházejí s novými programy podpory komerčního využití aplikovaného výzkumu a inovací. Kooperace MZV s TA ČR a CzechInvest v dané oblasti je integrální součástí partnerství diplomatické služby s odpovědnými resorty a vládními institucemi v asistenci českým vědcům a vývojářům při navazování a rozvíjení nadnárodních vazeb, jež mají přinášet konkrétní ekonomické benefity.

Akce byla součástí dlouhodobého dialogu mezi privátním a veřejným sektorem, diplomacii nevyjímaje. Zúčastnilo se jí více než tři desítky vedoucích zastupitelských úřadů ekonomicky nejrozvinutějších zemí světa.

Bližší podrobnosti jsou obsaženy v přiložené agendě.

 

přílohy

Supporting Innovative Business and International... 53 kB pdf (Acrobat dokument) 11.11.2013

.