Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

ministr_jan_kohout_1
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout na zasedání Rady pro zahraniční věci a Rady pro obecné záležitosti v Bruselu

 

Ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout se ve dnech 18.-19. listopadu 2013 účastní v čele české delegace zasedání Rady pro zahraniční věci (FAC) a zasedání Rady pro obecné záležitosti (GAC) v Bruselu.

Na Radě FAC se ministři zahraničí členských států EU budou věnovat přípravě summitu Východního partnerství ve dnech 28. - 29. listopadu 2013 ve Vilniusu, aktuální situaci v Gruzii, Bosně a Hercegovině a přípravě 16. summitu EU – ČLR, který se uskuteční 21. listopadu 2013 v Pekingu. Ministři budou dále diskutovat o aktuální problematice migrace v oblasti Středomoří. V rámci bloku věnovanému Jižnímu sousedství projednají vztahy EU s Libyí, Sýrií, Egyptem a Irákem. V rámci společného zasedání ministrů zahraničních věcí a ministrů obrany bude hlavní pozornost zaměřena na aktuální otázky společné bezpečnostní a obranné politiky.

Na pořadu jednání Rady GAC bude diskuse k Pracovnímu programu Evropské komise pro rok 201. Ministři zahraničí se budou dále zabývat vyhodnocením zkušeností z průběhu Evropského semestru 2013 a přípravou zasedání Evropské rady ve dnech 19. - 20. prosince 2013 v Bruselu. Dalším tématem budou otázky naplňování Závěrů říjnového zasedání Evropské rady (24. - 25.10.2013), vyhodnocení Strategie EU pro Baltský region a informace o nizozemské prověrce dodržování zásad subsidiarity a proporcionality v legislativě EU.

.