Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x2013_11_15_tomas_dub_livia_klausova
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Dub představil novou českou velvyslankyni na Slovensku

 

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Tomáš Dub představil dne 14. listopadu 2013 v Černínském paláci zástupcům firem Lívii Klausovou, novou českou velvyslankyni ve Slovenské republice.

Setkání se zúčastnilo více než 50 zástupců podnikatelského sektoru a zástupců hospodářských komor, svazů a asociací. Nastupující velvyslankyně ve svém projevu zdůraznila, že podpora ekonomických zájmů ČR bude jednou z hlavních priorit její práce v teritoriu. Slovensko je  naším 2. obchodním partnerem na světě.  Objem obchodní výměny dosáhl v minulém roce 17,68 mld. EUR, z toho vývoz  11,04 mld. EUR a dovoz  6,64 mld. EUR.

České společnosti se  podílely či podílejí na projektech v sektorech energetiky nebo dopravní infrastruktury, nové možnosti se otevírají v oblasti dopravních prostředků v městské dopravě. Nezanedbatelný význam má cestovní ruch, kde se již také prosadili čeští investoři. Slovensko je pro české občany vyhledávanou turistickou destinací.

Setkání nových velvyslanců patří mezi tradiční akce podporující ekonomický rozměr diplomacie, které Ministerstvo zahraničních věcí ČR pořádá.

.