Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

cerninsky_palac
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česká diplomatka v McCainově institutu

 

Ministerstvo zahraničních věcí rozhodlo o vyslání diplomatky Petry Jacinové na mezinárodní stáž do McCainova institutu ve Washingtonu. Hlavní náplní této stáže, která začala v řijnu a potrvá do září 2014, je výzkum a studium problematiky lidských práv, svobody a demokracie v různých částech světa.

Stáž v McCainově institutu se uskuteční díky grantu od Prague Freedom Foundation. Prague Freedom Foundation je nezisková nezávislá organizace, která má za cíl chránit a  podporovat svobodu. Činí tak osvětou a podporou nezávislé žurnalistiky v USA, České republice a v dalších zemích.

Stážistka bude působit po celý rok v McCainově institutu, který se zabývá výzkumem v oblasti národní bezpečnosti a zahraniční politiky. Cílem institutu je podpořit procesy vedení a rozhodování tradiční otevřenou diskuzí a investigativní a praktickou činností. Institut se zaměřuje na výchovu, podporu a pomoc současným a budoucím lídrům v USA a jinde ve světě, zejména vzděláváním, politickým výzkumem, pořádáním akcí a stážemi.

.