Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Jan Kohout
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout na zasedání ministrů zahraničí NATO a na Ministerském zasedání OBSE

(Archivní článek, platnost skončena 22.11.2014.)

Kdy: 03.12.2013 - 06.12.2013 23:45 , Kde: Brusel

Ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout se ve dnech 3. – 6. prosince 2013 zúčastní v čele české delegace zasedání ministrů zahraničních věcí NATO v Bruselu (3.-4. 12.) a Ministerského zasedání OBSE v Kyjevě (5.–6. 12.).

Zasedání ministrů zahraničí zemí Severoatlantické Aliance (NATO) se koná dvakrát do roka a dává ministrům příležitost diskutovat o širokém okruhu bezpečnostních témat. Během prosincového zasedání budou ministři jednat například o plánovaném summitu NATO v roce 2014, o vztazích s partnerskými zeměmi nebo o působení Aliance v Afghánistánu po roce 2014.

Ministerské zasedání Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) je v období mezi summity nejvýznamnější akcí OBSE v daném kalendářním roce. Účastnické země OBSE budou mít možnost prodiskutovat na vysoké úrovni otázky vztahující se ke všem třem dimenzím činnosti OBSE (politicko-vojenská, ekonomicko-environmentální a lidskoprávní). Zasedání vyvrcholí přijetím ministerských dokumentů ke stěžejním oblastem zájmu OBSE v tomto roce.

.