Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Velvyslanec ČR v Rusku Vladimír Remek, náměstek Tomáš Dub, předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Dub představil nového velvyslance v Rusku

 

(Archivní článek, platnost skončena 07.12.2014.)

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Tomáš Dub představil dne 5. prosince v Černínském paláci zástupcům firem a institucí nového velvyslance ČR v Ruské federaci Vladimíra Remka.

Nastupující velvyslanec ve svém projevu zdůraznil, že rozvoj vzájemných obchodně-ekonomických vztahů a podpora českých podnikatelů na ruském trhu budou patřit mezi jeho hlavní priority.

Náměstek Dub připomněl, že Vladimír Remek má již s ekonomickou diplomacií v této zemi zkušenosti, jelikož v letech 2002−2004 působil na Velvyslanectví ČR v Ruské federaci jako vedoucí obchodně-ekonomického úseku.

Hodně úspěchů v nové funkci nastupujícímu velvyslanci popřál také předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček a místopředseda Vojtěch Filip.

Rusko dlouhodobě patří mezi prioritní země českého exportu a je hlavní destinací mimo Evropskou unii. Z hlediska obratu je 5. nejvýznamnějším obchodním partnerem České republiky. O významu ruského trhu svědčí dynamický růst hodnoty českého vývozu v posledních letech, který se zvyšoval řádově o desítky procent.

Setkání nových velvyslanců s podnikateli patří mezi tradiční akce podporující ekonomický rozměr diplomacie, které Ministerstvo zahraničních věcí ČR pořádá.

.