Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x2013_12_13_kohout_srivihok_siregar_duong_dayang_daud
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout přijal pražský výbor ASEAN

 

Ministr zahraničních věcí J. Kohout přijal dne 13. prosince 2013 velvyslance Thajského království, Indonéské republiky, chargé d´affaires Filipín, Malajsie a Vietnamu.

Thajský velvyslanec předal oficiální dopis, kterým informuje ministra o rozhodnutí ministrů zahraničních věcí členských zemí Sdružení zemí jihovýchodní Asie (ASEAN) o ustavení Výboru ASEAN v Praze. Výbor tvoří rezidentní velvyslanci členských zemí ASEAN v Praze (Filipíny, Indonésie, Malajsie, Thajsko a Vietnam). Ministr Kohout přivítal toto rozhodnutí, které je výrazem úrovně vztahů mezi ČR a ASEAN a také závazkem pro další aktivity ZÚ zemí ASEAN v ČR.

Představitelé velvyslanectví zemí ASEAN v Praze seznámili ministra s aktivitami Výboru v roce 2013. Diplomaté si s ministrem vyměnili názory na možnosti spolupráce mezi ASEAN a Českou republikou na bilaterální i multilaterální úrovni v různých oblastech jako kultura, turistika, ekonomika, věda a technologie, inovace. Ministr přislíbil podporu Výboru při jeho aktivitách směrem k posílení povědomí české veřejnosti o ASEAN i k rozšíření spolupráce.

.