Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg v Rize

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí České republiky Karel Schwarzenberg uskutečnil 7. března 2011 pracovní návštěvu Lotyšské republiky.

V jejím rámci ministr Schwarzenberg jednal s předsedou vlády Valdisem Dombrovskisem, ministrem zahraničních věcí Girstem Valdisem Kristovskisem a byl rovněž přijat prezidentem Lotyšska Valdisem Zetlersem.

Ministr Schwarzenberg při jednání se svým lotyšským protějškem vyzdvihl spolupráci obou zemí a postavení Lotyšska jako přirozeného partnera České republiky v rámci EU. Tématem jednání byla také česká kandidatura do Rady OSN pro lidská práva a její případná lotyšská podpora. Ministři dohodli spolupráci obou zemí při zastupování Lotyšska v oblasti vízové agendy v africké Ghaně, kde má Česká republika na rozdíl od Lotyšska diplomatické zastoupení. Oba ministři rovněž společně položili květiny u Památníku svobody.

Na závěr své návštěvy si ministr Schwarzenberg prohlédl výstavu prací lotyšských dětí v rámci 39. ročníku Mezinárodní výtvarné soutěže Lidice 2011, která je umístěna v prostorách rižské radnice. Soutěž se v Lotyšsku teší značné popularitě a pravidelně se ji účastní žáci více jak stovky škol s dvěma tisíci příspěvků.

.