Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Jiří Schneider a náměstek ministra energetiky USA Daniel Poneman
Foto: Robert Janás (MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Schneider přijal náměstka ministra energetiky USA

 

První náměstek ministra zahraničních věcí – státní tajemník pro evropské záležitosti Jiří Schneider přijal dne 27. září 2011 náměstka ministra energetiky USA Daniela Ponemana.

Jiří Schneider a Daniel PonemanTématem jednání byla energetická bezpečnost, bilaterální spolupráce v civilní jaderné oblasti a problematika dostavby JE Temelín.

Oba partneři se shodli, že jaderná havárie ve Fukušimě by se neměla stát argumentem proti jaderné energetice jako takové, ale pro bezpečnější technologie. V této souvislosti vyzdvihli význam česko-amerických projektů v civilním jaderném výzkumu a vývoji realizovaných v návaznosti na podpis Společné deklarace o průmyslové a obchodní spolupráci v oblasti civilní jaderné energeticky z prosince 2010.

ČR spatřuje svou roli v posilování expertízy v oblastech Pražské agendy, představené prezidentem Obamou v dubnu 2009. V této souvislosti informoval 1. náměstek amerického partnera o připravenosti MZV uspořádat na jaře příštího roku v Praze druhé kolo úspěšné konference věnované této problematice.

.