Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Indická média

 

Tiskové agentury

  • Press Trust of India www.ptinews.com Press Trust of India - největší tisková kancelář v Indii; zaměstnává 400 novinářů a 500 dopisovatelů
  • United news of India www.uniindia.com United news of India - spolupracuje převážně se zahraničními agenturami
  • NewsWire 18 www.newswire18.com Agentura zaměřující se kromě politických zpráv na marketingové analýzy a analýzy trhu
  • IANS Indo-Asian News Services www.ians.in/ IANS je je tisková agentura pokývající zprávy nejenom z regionu Jižní Asie a Indie, ale také z celého světa.

Deníky

  • The Times of India  www.timesofindia.com Nejčtenější deník v Indii populární především u střední a vyšší třídy a u vzdělaných vrstvev obyvatelstva. Populární mezi obchodní komunitou. Vydáván v anglickém jazyce distribuován po celém území Indie. Všeobecné zprávy, sport, kultura. Náklad 3 200 000/ Čtenost 7442000
  • Hindustan Times  www.hindustantimes.com Deník vydávaný v anglickém jazyce s celonárodním pokrytím. Populární především u střední třídy žijící ve městech, obchodníků. Přináší všeobecné zprávy, kulturu,sport. Náklad 3 700 000/ Čtenost 3 692 000 HT City
  • The Economic Times economictimes.indiatimes.com Nejpopulárnější deník mezi business komunitou a obchodníky. Obsahuje zprávy, ekonomické anylýzy, novinky. Pravidelná sekce o cestování vždy ve čtvrtek. Vydáván v anglickém jazyce. Náklad 630 000/ Čtenost 8 000 000
  • The Tribune www.tribuneindia.com Na severu Indie - Pandžáb, Jammú a Kašmír, Himáchal a Haryana. Chandighar a okolní zdrojová města. Pro obchodní a ekonomickou komunitu. Náklad odhad 160 000 čtenost 569 000 Jobs and Carriers
  • The Hindu www.thehindu.com Deník vydávaný v anglickém jazyce se silnou pozicí v jižní Indii. Přináší všeobecné zprávy, sport a lifestyle. Náklad 1 500 000/ Čtenost 21 000 000
  • The Deccan Chronicle  www.deccanchronicle.com Všeobecné zprávy, pravidelná sekce o cestování a lifestylu. Velmi populární především ve větších městech v J. Indii. Vydáván v anglickém jazyce. Náklad 1 078 000
  • The Telegraph  www.telegraphindia.com Deník vydávaný v anglickém jazyce v Kalkatě. Všeobecné zprávy - politika, ekonomika, region, společnost, sport, kultura. Náklad 1 203 000
  • Dainik Bhaskar  www.bhaskar.com Deník vydávaný v hindštině. Politika - regionální informace - ekonomika - společnost - sport. Populární pro nižší střední třídy. Čtenost 14016000
  • Mail Today  www.mailtoday.in  Deník distribuovaný v Dillí a v oblasti NCR okolo Dillí. Populární pro střední vrstvy. Novinky z regionální politiky, ze společnosti a sportu, bulvár. Ve středu a v neděli speciální rubrika věnovaná cestování. Náklad 209 000 /Čtenost 450 000
  • DNA - Daily News and Analisys www.dnaindia.com Deník určený pro business, vzdělané vrstvy obvytelstva. Vydáván v Bombaji a distribuován v hl. centrech jižní Indie: Bombaj/ Bangalore / Pune / Ahmedabad & Jaipur. Náklad 430 000 /Čtenost 1 168 000
  • Mumbai Mirror www.mumbaimirror.com Deník vydávaný v Bombaji a určený pro oblast Bombaje. Zprávy z regionu, lifestyle a bulvární zprávy z Bollywoodu. Náklad 1 200 000 čtenost 780 000
  • Asian Age www.asianage.com Populární především v jižní Indii. Politika, ekonomika, sport, společnost Náklad 1 500 000
  • Deccan Herald www.deccanherald.com Vydáván v jihoindickém Banaglore. Politika, regionální zprávy - Karnataka region, společnost, sport Náklad 215 000
  • The Financial Express www.financialexpress.com Ekonomické analýzy, analýzy trhu, politické zprávy z důrazem na busines, finančnictví.
  • The Pioneer www.dailypioneer.com Severní Indie a regiony. Politika, společnost, regionální zpravodajství. Náklad 120 000
  • Business Standard www.business-standard.com Ekonomické analýzy, analýzy trhu, politické zprávy z důrazem na busines, finančnictví Náklad 147 000/ Čtenost 388 000
  • The Indian Express www.indianexpress.com Distribuován v severní Indii a hlavních centrech. Politika (domácí a zahraniční, ekonomické a finanční analýzy - sport - společnost) Náklad 1 800 000
  • The New Indian Express newindianexpress.com Jihoindindická verze původního deníku Indian Express. Politika, společnost, ekonomika, sport. Náklad 310 000
  • The Statesman www.thestatesman.net Politicky konzervativní deník. Náklad 180 000 / v neděli 320 000
  • Dainik Jagran in.jagran.yahoo.com/epaper Deník vydávaný v hindštině. Domácí politika - regionální informace - ekonomika - společnost - sport. Populární pro nižší střední třídy. Náklad 2 200 000/ Čtenost 15910000
  • Eenadu www.eenadu.net Deník v jazyce Telugu. Náklad 1 700 000
  • Malayala Manorama www.manoramaonline.com Deník v jazyce Malayalam Náklad 2 000 000
  • Amar Ujala www.amarujala.com Jeden z hlavních deníků v severní Indii čtenost 8 747 000
  • Rajasthan Patrika www.rajasthanpatrika.com Nejčtenější deník z Rajasthanu. V hindu. Píše o novinkách z této oblasti ale i z celého světa. čtenost 7033000

Týdeníky

  • India Today indiatoday.intoday.in Nejpopulárnější týdení. Vydáván ve čtyřech edicích dle jazykových verzí. Přináší aktuální analýzy z domácí a zahrniční politiky, ekonomiky, sportu, kultury. Přílohy: Home, Aspire, Simply Delhi, Woman. Časopis je distribuován i mimo Indii, do diaspor žijících v UK, USA, Kanadě. Náklad 110 000 /Čtenost 562 000
  • The Outlook www.outlookindia.com Týdeník přinášející aktuální zprávy z domácí, zahraniční politiky, ekonomiky, společnosti a kultury. Náklad 150 000
  • The Week www.the-week.com Indická edice. Týdeník přinášející aktuální zprávy z domácí, zahraniční politiky, ekonomiky, společnosti a kultury. Náklad: 250 000
  • Tehelka www.tehelka.com Nezávislý časopis přinášející aktuální zprávy z Indie. Mezi hlavní rubriky: ekonomika, analýzy, kultura a společnost. 110 000
  • Times Crest www.timescrest.com Podrobnější analýzy a reportáže z domácí a zahraniční politiky, ekonomiky, kultury a společnosti. Vychází v rámci nakladatelství Times of India.
  • Newsweek www.newsweekindia.com Indická edice populární zahraničního týdeníku. Přináší informace, reportáže o aktuální celosvětových událostech z politiky, ekonomiky, kultury, vědy a sportu. 50 000
  • News behind News www.india-newsbehindnews.com Týdeník, jehož klientela a čtenáři jsou ve většině případů zahraniční ambasády v Indii a indické ambasády v zahraničí. Analyzuje a popisuje novinky z Indie ve formě srozumitelné pro cizince.
  • Political Events Politický týdeník zabývající se politickou scénou. Jedná se o publikaci úřadu politického výzkumu a analýzy.

Časopisy

  • Asia Spa www.asiaspa.com Časopis o aktuálních trendech v lázeňství a lázeňských centrech. Pravidelná rubrika o cestování. 50 000/ 300 000
  • Cosmopolitan www.cosmopolitan.in Měsíčník pro mladé ženy mezi 20 - 35 lety ze středních a vyšších vrstev. Informace o módě, stylu, zajímavosti o populárních osobnostech, zajímavé tipy cestování. 55 000
  • Harper´s Bazaar www.harpersbazaar.com Měsíčník pro ženy z nejvyšších a vyšších vrstev obyvatelstva: luxusní móda a doplňky, lifestyle, sekce o cestování. 61 000
  • Marie Claire marieclaireindia.com Měsíčník pro ženy z nejvyšších vyšíích vrstev obyvatelstva: luxusní móda a doplňky, lifestyle, sekce o cestování. 50 000
  • Conde Nast Traveller www.cntraveller.in Časopis o cestovnání vydávaný v dvouměsíčních intervalech. Určený pro nejvyšší vrstvy se zaměřením na luxusní produkty a představení destinace pro bohatou klientelu. 25 000
  • Lonely Planet www.lonelyplanet.com/india Časopis o cestování určený pro střední a vyšší třídy, vzdělané vrstvy z velkých městských center. Zaměřený více na praktické tipy pro ekonomicky přijatelné cestování.
  • India Today Travel Plus travelplus.in Časopis o cestování určený pro střední a vyšší třídy, vzdělané vrstvy z velkých městských center. Rubriky Travel Plus Explore, Travel Plus Tips 80 000/ 300 000
  • Outlook Traveller travel.outlookindia.com Časopis o cestování určený pro střední a vyšší třídy, vzdělané vrstvy z velkých městských center. 80 000/ 300 000
  • Today´s Traveller www.todaystraveller.com Časopis o cestování určený pro střední a vyšší třídy, vzdělané vrstvy z velkých městských center. 55 000/185 000
  • Millionaire Asia www.millionaireasia.com Časopis pro nejvýše postavené vrstvy obyvatelstva. Luxusní zboží, luxusní trendy v oblasti cestování, lifestylu, péče o tělo. Rozhovory a covers story nejbohatších lidí v Asii. 15 000
  • Travel and Leisure www.travelandleisure.com Časopis o cestování určený pro střední a vyšší třídy, vzdělané vrstvy z velkých městských center. Zaměřený více na luxusní cestování a trendy. Distribuce po J. Asii jako regionu. Distribuce zdarma pro držitele AMEXU. 100 000/500 000
  • Vogue www.vogue.in Měsíčník pro ženy z nejvyšších vyšíích vrstev obyvatelstva: luxusní móda a doplňky, lifestyle, sekce o cestování. 50 000/ 300 000
  • Verve www.verveonline.com Měsíčník pro ženy z nejvyšších vyšíích vrstev obyvatelstva: luxusní móda a doplňky, lifestyle, sekce o cestování. 60 000/ 350 000
  • Lifestyle Living www.lifestyleliving.inMěsíčník vydávaný v anglickém jazyce. Hlavní akcent a rubriky jsou věnovány módním trendům, luxusnímu zboží, luxusním aktivitám. Pravidelná sekce o cestování. 67 000
  • Wedding Affair www.weddingaffair.co.in  Dvouměsíčník - vše o svatbě, svatebních produktech a destinacích pro svatbu, líbánkya romantické pobyty. Přináší také reportáže ze slavných indických svateb. 87 000
  • Sahara Care Magazine www.sahara.in Časopis vydávaný v anglickém a hindském jazyce pro celou rodinu pro střední vrtstvy obyvatelstva i v Tier II a III centrech. Hlavními tématy jsou cestování, lifestyle, bydlení atd. 52 000
  • India Today Spice indiatoday.intoday.in Distribuován dohromady s India Today časopisem. Zaměřený na lifestyle a luxusní segment. 100 000
  • Alcove alcoveworld.com/magazine Dvouměsíčník distribuovány pro vyšší střední třídy s rubrikami o cestování, lifestyle, trendech v módě a desingu. 30 000
  • Femina www.femina.in Měsíčník pro ženy z nejvyšších a vyšších vrstev obyvatelstva: luxusní móda a doplňky, lifestyle, občasně sekce o cestování. 100 000
  • Time Out Delhi /Mumbai/Bengaluru www.timeoutdelhi.net Informace o aktuálních událostech z kultury, umění, nočního života, zábavy a restaurací v daných městech. Občasná sekce o cestování. 1x ročně jedno číslo věnované zahraničním destinacím. 70 000/ 350 000
  • First City Delhi www.firstcitydelhi.comInformace o aktuálních událostech z kultury, umění, nočního života, zábavy a restaurací v daných městech.
  • The People timesofindia.indiatimes.com/topic/People-MagazineZaměřuje se na známé osobnosti z televize, politiky, businessu, i kultury
  • Frontline www.frontlineonnet.comMagazín vychazející každých 14 dní. Píše nejen o politice, ale také o umění, kině, knihách, vědě a anglické jazyku.

Televize

Rozhlas

Internetové portály

  • TravelBizMonitor www.travelbizmonitor.com Online portál přinášející zprávy z oblasti cestovního ruchu, letectví, hoteliérství, a to zaměřené jak na domácí tak na zahraniční trh.
  • ExpressTravelWorld www.expresstravelworld.com Online portál přinášející zprávy z oblasti cestovního ruchu, letectví, hoteliérství, a to zaměřené jak na domácí tak na zahraniční trh.
  • Traveltechie.com www.traveltechie.com Online portál přinášející zprávy z oblasti cestovního ruchu, letectví, hoteliérství, a to zaměřené jak na domácí tak na zahraniční trh.
  • News track India www.newstrackindia.com Přináší nejnovější zprávy z Indie. Pokrývá všechna témata od politiky přes obchod po sport. Hlavní důraz je kladen na aktuální zprávy.
  • Express India www.expressindia.com Přináší nejnovější zprávy z Indie. Zprávy jsou cílené také na bulvár a zábavu. Přináší online reportáže z jednotlivých indických měst.
  • Newslinetoday.com www.newslinetoday.com Přináší nejnovější zprávy z Indie i ze zahraničí. Pokrývá všechna témata od politiky přes obchod po sport. Hlavní důraz je kladen na aktuální zprávy.
  • One India www.oneindia.in Online portál v 6 jazykových indických mutacích. Kromě hlavních zprávy přináší novinky z bulváru a sportu.
  • Indian Today www.indiantoday.com Přináší souhrnné novinky hlavních indických deníků.
  • Samachar.com www.samachar.com

Odborná média

  • Travel Trends Today Novinky a analýzy z cestovního trhu pro odbornou veřejnost. Náklad 45 000 ks/ měsíčník
  • TravelBiz Monitor www.travelbizmonitor.com Novinky a nalýzy z cestovního trhu pro odbornou veřejnost. Náklad 40 000 ks/ dvoutýdeník. Online portál je nejvíce sledovaným portálem.
  • Trav Talk  www.travtalkindia.com Novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost. Náklad 30 000 ks/dvoutýdenník
  • NewsWire  www.newswirenet.in Novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost. Náklad 44 000 ks/měsíčník
  • Voyager´s World www.voyagersworld.in Novinky a nalýzy z cestovního trhu pro odbornou veřejnost. Náklad 25 000 ks/ měsíčník. Populární především v jižní Indii - vydáván v Bangalore.
  • Express Travel World www.expresstravelworld.com Novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost. Náklad 25 000 ks/měsíčník. Online portál je druhý nejsledovanější.
  • Travel Trade Journal www.traveltradejournal.com Novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost. Náklad 35 000 ks/měsíčník
  • MICE Talk www.micetalk.com Novinky MICE produkty, destinace pro odbornou veřejnost, korporátní společnosti. Náklad 35 000 ks/měsíčník
  • Travel and Hospitality Novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost. Náklad 25 000 ks/měsíčník
  • Hospitality India Novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost. Náklad 75 000 ks/občasník
  • Selling World Travel www.sellingworldtravel.com Novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost. Náklad 30 000 ks/ čtenost 180 000 měsíčník
  • Plaza Times www.plazatimes.com Novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost. Náklad 27 000 ks/měsíčník
  • Travel Span  www.travelspan.in Novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost. Náklad 40 000 ks/měsíčník
  • Travel Gazette www.travelgazetteindia.com Novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost. Náklad 35 000 ks/měsíčník
  • Explore the World Novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost. Náklad 75 000 ks/občasník
  • Digit www.thinkdigit.com Měsíčník píšící o novinkách ve světě techniky a počítačů
  • Chip Nejspolehlivější magazín o technice a nových technologiích
  • PC World www.pcworld.in Přehlídka novinek v počítačích, každé vydání s CD nabízející široký výběr Demo verzí oblíbených programů
  • PC Quest pcquest.ciol.com IT články z indických počítačových novinek
  • General Knowledge Today www.gktoday.in Magazín o současných problémech. Čtenost 963 000.
  • Reader´s Digest www.readersdigest.co.in Magazín a knihy o zdraví, jídle, humoru. Čtenost 1151 000
  • Business Today businesstoday.intoday.in Jeden z nejvýznamnějších ekonomických magazínů v indii. Přináší nejnovější zprávy o akciích, NSE, BSE atd.
  • Business and Economy www.businessandeconomy.org Velice uznávaný ekonomický magazín
  • Defence and security alert www.dsalert.org Měsíčník o indické bezpečnosti a vojenství
  • Agriculture today www.agriculturetoday.in Nejvýznamnější magazín o zemědělství
  • Art India www.artindiamag.com Indický magazín o umění zodpovědný za významný kulturní růst v Indii.
  • Down to Earth www.downtoearth.org.in Indický čtrnáctideník o vědě.
  • India Literature Vychází každé dva měsíce a vydává ho Indická literární akademie.
  • The litle magazine www.littlemag.com Každé dva měsíce vychází magazín o nezávislém umění.
  • IHS Jane´s Defence Weekly jdw.janes.com Vychází každé dva týdny a zabývá se vojenstvím po celém světě.
  • Geopolotics www.geopolitics.in Magazín o vojenství a diplomacii

 

.