Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Tiskové prohlášení pro zahraniční turisty

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR oznamuje zahraničním turistům, kteří se v nejbližší době chystají navštívit ČR, že turistické služby ve většině oblastí na území ČR včetně hlavního města Prahy a předních turistických letovisek jsou již v běžném provozu. Ministerstvo zahraničních věcí zdůrazňuje, že turistům nehrozí v žádném případě nebezpečí.(4.9.2002)

Ministerstvo zahraničních věcí ČR oznamuje zahraničním turistům, kteří se v nejbližší době chystají navštívit ČR, že turistické služby ve většině oblastí na území ČR včetně hlavního města Prahy a předních turistických letovisek jsou již v běžném provozu. Ministerstvo zahraničních věcí zdůrazňuje, že turistům nehrozí v žádném případě nebezpečí.

Hotely, ubytovací a lázeňská zařízení, veškerá infrastruktura a příslušné služby jsou ve většině oblastí povodněmi zcela nedotčeny. Plně funkční je také většina páteřních přístupových komunikací a dopravních spojení (leteckých, železničních i silničních). Většina turistických oblastí v ČR je přístupná, otevřená všem návštěvníkům a nabízí jim stejný komfort jako obvykle.
Oblasti postižené povodněmi se postupně vrací do běžného režimu a upravují podmínky pro to, aby zde mohl turistický ruch fungovat v plném rozsahu. Hygienické podmínky, zásobování potravinami a pohonnými hmotami fungují zcela bez problémů. Pokud turisté cestují do oblastí postižených povodněmi, doporučujeme jim informovat se prostřednictvím zástupců cestovních kanceláří o případné změně programu či místě ubytování.

V případě individuální turistiky je možné získat dopravní informace z celé ČR na telefonním čísle 1230 (pro volání ze zahraničí 00420-1230).

Celá Česká republika zároveň srdečně a upřímně děkuje všem vládám, právnickým subjektům, nadacími fyzickým osobám za pomoc, kterou poskytly České republice v souvislosti s povodněmi. Každá návštěva historických míst naší vlasti v této chvíli představuje pomoc a podporu naší zemi při její obnově.

.