Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Prohlášení MZV ČR k 20. výročí navázání diplomatických styků mezi Českou republikou a Ruskou federací

 

(Archivní článek, platnost skončena 29.12.2013.)

Dne 1. ledna 2013 uplynulo 20 let od navázání diplomatických styků mezi Českou republikou a Ruskou federací. Ministerstvo zahraničních věcí ČR s potěšením konstatuje, že vztahy mezi oběma zeměmi dosáhly během posledních 20 let vysoké úrovně a existují všechny předpoklady pro to, aby si zachovaly pozitivní dynamiku v blízké i vzdálenější budoucnosti.

Česká republika během uplynulých dvou desetiletí vnímala Ruskou federaci jako svého důležitého partnera, se kterým usiluje o rozšiřování a prohlubování spolupráce založené na vzájemném respektu, vůli k modernizaci společnosti a společném sdílení demokratických hodnot. Jako partneři byly obě země vždy schopny vést otevřený dialog o řadě důležitých dvoustranných a mnohostranných otázek a dovedly si vzájemně naslouchat. Pevně věříme, že tato schopnost otevřeného, upřímného a přátelského dialogu zůstane zásadním rysem česko-ruských vztahů.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR s velkým optimismem hledí na perspektivy rozvoje kontaktů a spolupráce mezi Českou republikou a Ruskou federací. Jsme si vědomi, že existují ještě velké, dosud nevyužité možnosti další spolupráce, na něž bychom se v budoucnu rádi zaměřili.

.