Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Tisková konference ministra s Magdalenou Koženou k zahájení projektu „České sny“

 

Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda uspořádal 31. 5. tiskovou konferenci u příležitosti zahájení projektu „České sny“, jemuž udělil svou záštitu. Tiskové konference se zúčastnila také další z patronů projektu mezzosopranistka Magdaléna Kožená.

Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda uspořádal 31. 5. tiskovou konferenci u příležitosti zahájení projektu "České sny", jemuž udělil svou záštitu. Tiskové konference se zúčastnila také další z patronů projektu mezzosopranistka Magdaléna Kožená.

Tato rozsáhlá prezentace české hudby se uskuteční v době od 3. června do 31. prosince t.r. v téměř dvacítce zemí světa. Zároveň se jedná o největší zahraniční prezentaci tohoto druhu v roce 2004. V jednotlivých zemích se na ní podílejí zastupitelské úřady ČR. Série koncertů v Evropě a USA bude zahájena 4. července v rakouském St. Pöltenu.

Česká část festivalu nazvaná "Mezinárodní hudební festival 13 měst Concentus Moraviae" obsahuje 37 koncertů, které se uskuteční v městech Jihomoravského kraje a kraje Vysočina. První ze série těchto koncertů zazní 3. června v Náměšti nad Oslavou.

Nahrávka z tiskové konference - ministr Cyril Svoboda, pěvkyně Magdalena Kožená, manažerka projektu České sny Eva Petrášková, Aleš Březina, ředitel Nadace Bohuslava Martinů (MP3, 4MB)


přílohy

Tisková konference Svoboda - Kožená 4 MB mp3 (zvukový záznam) 26.8.2008

.