Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Tisková konference odboru komunikační strategie MZV

 

Dne 14.března se od 10:00 v Černínském paláci konala tisková konference odboru komunikační strategie Ministerstva zahraničních věcí. (18.3.2002)

Dne 14.března se od 10:00 v Černínském paláci konala tisková konference odboru komunikační strategie Ministerstva zahraničních věcí. Hlavními body konference byla následující témata:

1) Zavedení do provozu inovované verze informačního serveru www.euroskop.cz

Server Euroskop vytvořila před třemi lety společnost ET NETERA a od té doby zajišťuje jeho provoz, plnou redakci a rozvoj po všech stránkách. Během této doby si Euroskop vybudoval silnou pozici v rámci Komunikační strategie a spolu se Zelenou linkou a Regionálními informačními středisky patří mezi hlavní zdroje informací o integračním procesu a Evropské unii pro občany ČR.

Popis inovací serveru Euroskop pro rok 2002 naleznete zde (dokument Word).

2) Co zajímá veřejnost o EU - poznatky z bezplatné informační linky o EU (0800 200 200)

Bezplatná (tzv.zelená) telefonní informační linka o EU byla uvedena do provozu 1.října 2001. Je určena k informování široké veřejnosti o otázkách souvisejících s evropskou integrací. Na základní a běžné otázky dostane tazatel odpověď přímo, ve složitějších případech operátoři buď tazatele odkáží na odborný zdroj, nebo se snaží informaci sami zjistit a tazateli sdělit v dalším telefonátu.

Kompletní informaci o lince 0800 200 200 naleznete zde (dokument Word).

3) Mýty a realita o povinnostech ČR jako budoucího člena EU.

Ve sdělovacích prostředcích se čas od času objevují zprávy, že EU nám bude nutit množství zbytečných, svazujících předpisů, které často regulují naprosté malichernosti ("přeregulace").

Kompletní informaci o této problematice naleznete zde (dokument Word).

přílohy

Nový Euroskop 356 kB doc (Word dokument) 26.8.2008

Zelená linka 717 kB doc (Word dokument) 26.8.2008

Mýty o normách 504 kB doc (Word dokument) 26.8.2008

.