Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Zaorálek na zasedání Rady pro zahraniční věci a Rady pro obecné záležitosti v Bruselu

Kdy: 10.02.2014 - 11.02.2014 , Kde: Brusel, Belgie

Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek se ve dnech 10. - 11. února 2014 v čele české delegace zúčastní zasedání Rady pro zahraniční věci (FAC), resp. zasedání Rady pro obecné záležitosti (GAC) v Bruselu.

Na Radě FAC se ministři zahraničních věcí členských států EU budou zabývat aktuálním politickým a bezpečnostním vývojem ve vybraných zemích Jižního sousedství (Egypt, Tunisko, Libye), stávajícím hledáním řešení konfliktu v Sýrii a jeho dopadem na bezpečnostní a humanitární situaci v Iráku, resp. Libanonu. Ministři se budou věnovat vztahům EU k Jemenu v rámci perspektivy ukončeného národního dialogu.

V blok věnovanému Východnímu partnerství se ministři zaměří na vývoj po listopadovém summitu Východního partnerství ve Vilniusu (27.-28. 11. 2013), na aktuální situaci na Ukrajině a na další současné aspekty Východního partnerství (podpis Asociačních dohod EU s Moldavskem a Gruzií) ve světle 32. summitu EU-Rusko 28. 1. 2014 v Bruselu.

Agenda Rady GAC se zaměří na přípravu Evropské rady ve dnech 20.-21. 3. 2014 a na seznámení s prioritami pracovního programu řeckého předsednictví v Radě EU v 1. polovině roku 2014. Rada se bude dále zabývat „Rozhodnutím o povolení geneticky modifikované kukuřice (GM1507) za účelem pěstování“.

.